CVK piektdien izsludinās Varakļānu novada un Rēzeknes novada domes vēlēšanas

Rīt, 2021. gada 4. jūnijā, notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā izsludinās 11. septembra pašvaldību vēlēšanas Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā.

Lai izpildītu Satversmes tiesas spriedumu, ar kuru tika noteikts, ka Varakļānu novada pievienošana Rēzeknes novadam neatbilst Satversmei, 2021. gada 1. jūnijā Saeima pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā un Varakļānu novada un Rēzeknes novada vēlēšanu likumu, kas paredz, ka vēlēšanas šajos novados tiks rīkotas šā gada 11.septembrī. 

Šajos vēlēšanu apgabalos no jauna notiks kandidātu sarakstu iesniegšana, vēlēšanu apgabala maiņa un citi vēlēšanu norises procesi. 

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods ilgs no vēlēšanu izsludināšanas dienas līdz vēlēšanu dienai.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās būs Latvijas un Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums un reģistrējās balsošanai šajā vēlēšanu apgabalā.

CVK sēde notiks plkst.10.00 attālināti.

Mediju pārstāvjiem:  Lai saņemtu sēdes pieslēgšanās saiti, iepriekš jāpiesakās, rakstot uz e-pastu prese@cvk.lv.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. +371 20237331