14. Saeima
CVK sēde 9112023

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien, 9.novembrī izskatīja astoņu partiju un partiju apvienību iesniegumus ar ierosinājumu rīkot parakstu vākšanu par tautas nobalsošanu, lai atlaistu Latvijas Republikas 14. Saeimu.

Savu pieteikumu CVK bija iesniegusi partija “Latvija pirmajā vietā”, partija “Tautas varas spēks”, partija “Suverēnā vara”, partiju apvienība “Pamats-LV”, partija “Tautas kalpi Latvijai”, partija “Apvienība Jaunlatvieši”, partija “Stabilitātei!” un partiju apvienība “Jaunā Saskaņa”.

Izskatot iesniegumus, CVK nolēma atzīt par atbilstošiem likumos noteiktajām prasībām, tostarp likumam “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”, un reģistrēt visus astoņus.

Ņemot vērā, ka visu politisko organizāciju un partiju iesniegumi ir pamatoti ar vienu ierosinājumu – atsaukt 14.Saeimu, CVK, pamatojoties uz Administratīvā procesa likuma normām, lēma, ka visas iniciatīvas ir apvienojamas un rīkojama ir viena parakstu vākšana “Par 14. Saeimas atsaukšanu”.

Parakstu vākšana oficiāli sāksies 2023. gada 10. novembrī un var ilgt vienu gadu. Lai parakstu vākšanu varētu uzskatīt par sekmīgu un rīkotu tautas nobalsošanu par 14. Saeimas atlaišanu, par iniciatīvu jāparakstās vismaz 10% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem jeb 154 241 Latvijas pilsonim, kas sasniedzis 18 gadu vecumu.

Parakstīties par iniciatīvu balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji var portālā “Latvija.lv”, klātienē dzīvesvietas deklarēšanas vietās pašvaldībās, , bāriņtiesās, kas veic notariālas darbības, novados pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja, kā arī Latvijas vēstniecībās ārvalstīs, kur veic notariālās darbības.

Parakstīties par iniciatīvu balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji var portālā “Latvija.lv”, kā arī klātienē novadu un pilsētu pašvaldībās, bāriņtiesās, un Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs, kas veic notariālās darbības.