156

Rīgas domes vēlēšanās, kas notiks šā gada 29. augustā, vēlētājiem būs iespēja balsot 156 iecirkņos Rīgā. Informācija par vēlēšanu iecirkņu atrašanās vietu pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapas sadaļā “Vēlēšanu iecirkņi”.

Vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām varēs nobalsot iepriekš:

 • trešdien, 26. augustā, no plkst. 16.00 – 21.00;
 • ceturtdien, 27. augustā, no plkst. 9.00 – 16.00;
 • piektdien, 28. augustā, no plkst. 12.00 – 20.00.

Rīgas domes vēlēšanās vēlētāji varēs balsot savā vai jebkurā citā Rīgas vēlēšanu iecirknī.

Vēlēšanās būs iespēja pieteikt arī balsošanu savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējams nokļūt vēlēšanu iecirknī, un vēlētājs vēlēšanu laikā atradīsies Rīgas teritorijā. Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā varēs arī aizdomās turētās un apsūdzētās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, ja atrodas apcietinājumā Rīgā.

Vēlētāji, kuriem Rīgā šā gada 31. maijā bija reģistrēta dzīvesvieta, vēlētāju sarakstos tiks iekļauti automātiski, savukārt, lai izmantotu iespēju vēlēt Rīgas domi, ja vēlētājam Rīgas administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums, vēlēšanām būs īpaši jāreģistrējas no 30. jūlija līdz 15. augustam.

Vēlētāju sarakstus izveidos Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sadarbībā CVK un Rīgas pašvaldību. Sākotnēji katrs balsstiesīgais rīdzinieks tiks iekļauts reģistrētajai dzīvesvietai atbilstošā iecirkņa vēlētāju sarakstā. PMLP līdz 30. jūlijam izsūtīs vēlētājiem pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas adresi Rīgā informāciju par to, kura iecirkņa sarakstā vēlētājs iekļauts. No 30. jūlija savu iecirkni varēs noskaidrot arī pa CVK uzziņu tālruni 67049999 vai PMLP e-pakalpojumā  “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”.

Mainīt iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgā no 30. jūlija līdz 15. augustam varēs PMLP e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa” vai nosūtot iesniegumu Rīgas pilsētas pašvaldībai vai Rīgas dzīvesvietas deklarēšanas iestādei pa pastu, e-pastu vai portālā Latvija.lv.

Tiesības piedalīties Rīgas domes vēlēšanās būs Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgas administratīvajā teritorijā 90 dienas pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā, vai kuriem Rīgas administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums.

Balsošanas dokuments Rīgas domes vēlēšanās būs derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai tiks lietoti vēlētāju saraksti.

Uzziņai:

 • Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 10. jūlijā, apstiprināja izmaiņas Rīgas vēlēšanu iecirkņu sarakstā, kuras rosināja Rīgas pilsētas pašvaldība. Atbilstoši likumā noteiktajam vēlēšanu iecirkņu skaitu un to atrašanās vietu nosaka pašvaldība, savukārt pēc domes priekšlikuma apstiprina Centrālā vēlēšanu komisija.
 • Lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus 29. augustā gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās, CVK ir apstiprinājusi ieteikumus Covid-19 infekcijas profilaksei Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos. Uzturoties iecirknī, vēlētājiem būs jāievēro divu metru distance, jādezinficē rokas, jālieto mutes un deguna aizsargs. Vēlētājiem, kuriem nebūs sava sejas aizsega, iecirknī tiks izsniegta vienreizlietojamā sejas aizsargmaska. Vēlētāji aicināti vēlēšanu iecirknī izmantot arī savus rakstāmrīkus, bet, ja vēlētājam šādas iespējas nav, iecirknī tiks nodrošināta katram vēlētājam sava pildspalva.  
 • Ja vēlētājam veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējas nokļūt vēlēšanu iecirknī, būs iespēja pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā. Šajā gadījumā vēlētājam vai viņa uzticības personai pa pastu, e-pastu vai portālā Latvija.lv jāiesniedz iesniegums Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai. Sūtot iesniegumu pa e-pastu, tam jābūt parakstītam ar drošu e-parakstu. Balsošanu vēlētāju atrašanās vietā vēlēšanu iecirkņu komisijas varēs organizēt ne tikai vēlēšanu dienā, bet arī iepriekšējās balsošanas dienās.
 • Iecirkņa maiņu no 30. jūlija līdz 15. augustam var piereģistrēt:
  • Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv, e-pakalpojumā “Vēlēšanu noskaidrošana un maiņa” . Lai izmantotu šo iespēju nepieciešams drošs (Latvijā atzīts) e-paraksts vai internetbankas autentifikācija;
  • nosūtot iesniegumu Rīgas pilsētas pašvaldībai vai Rīgas dzīvesvietas deklarēšanas iestādei pa pastu vai elektroniski parakstītu (ar drošu e-parakstu) e-pastā;
  • nosūtot iesniegumu Rīgas pilsētas pašvaldībai vai tās dzīvesvietas deklarēšanas iestādei elektroniski valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv. Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv iesniegtais iesniegums ir derīgs bez paraksta.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. +371 67814900 / +371 20237331